Zobacz więcej

Protetyka EN (usługi)

IMG_0190

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem utraconych elementów pojedynczego zęba, kilku brakujących zębów lub nawet całego uzębienia. Istnieje kilka możliwości doboru formy takiej nadbudowy, ale decyzję podejmuje się w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta.

Korona protetyczna – stosowana w przypadku znacznego zniszczenia części zewnętrznej zęba. Korony wykonuje się z rozmaitych materiałów: metalu, porcelany czy cerkonu. Dostępna w systemie CEREC.

Most protetyczny – konstrukcja polegająca na zacementowaniu porcelanowego odlewu na stałych zębach w sposób trwały. Dostępny w systemie CEREC.

Protezy bezklamrowe – to rodzaj protez ruchomych, które dzięki zatrzaskom wyglądają znacznie bardziej estetycznie niż protezy tradycyjne.

Implanty – najlepsze, najbardziej estetyczne, bardzo trwałe i dające poczucie pełnego komfortu rozwiązanie stosowane w przypadku braków w uzębieniu.

Proteza ruchoma – jest to konstrukcja, która zajmując całą powierzchnię szczęki wypełnia puste miejsca, w których powinny znajdować się zęby. Jest to rozwiązanie najmniej komfortowe – pacjenci skarżą się na trudności z zaakceptowaniem ruchomego charakteru protezy. Jest to jednak bardzo potrzebny rodzaj nadbudowy, często używany jako przejściowa forma protetyczna między stanem początkowym a np. etapem wszczepiania implantów.

Masz pytanie? Z przyjemnością na nie odpowiemy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym przez Rodent Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością NZOZ BJB Stomatologia Estetyczna, z siedzibą w Krakowie, osiedle Słoneczne 11/U, 31-957 Kraków, w celu kontaktu w związku z przesłanym za pośrednictwem formularza kontaktowego zgłoszeniem. Zgodę można wycofać w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Rodent Spółka z o.o.NZOZ BJB Stomatologia Estetyczna, z siedzibą w Krakowie, Osiedle Słoneczne 11/U, 31-957 Kraków.

Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności

Facebook