Zobacz więcej

Protetyka DE (usługi)

IMG_0190

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem utraconych elementów pojedynczego zęba, kilku brakujących zębów lub nawet całego uzębienia. Istnieje kilka możliwości doboru formy takiej nadbudowy, ale decyzję podejmuje się w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta.

Korona protetyczna – stosowana w przypadku znacznego zniszczenia części zewnętrznej zęba. Korony wykonuje się z rozmaitych materiałów: metalu, porcelany czy cerkonu. Dostępna w systemie CEREC.

Most protetyczny – konstrukcja polegająca na zacementowaniu porcelanowego odlewu na stałych zębach w sposób trwały. Dostępny w systemie CEREC.

Protezy bezklamrowe – to rodzaj protez ruchomych, które dzięki zatrzaskom wyglądają znacznie bardziej estetycznie niż protezy tradycyjne.

Implanty – najlepsze, najbardziej estetyczne, bardzo trwałe i dające poczucie pełnego komfortu rozwiązanie stosowane w przypadku braków w uzębieniu.

Proteza ruchoma – jest to konstrukcja, która zajmując całą powierzchnię szczęki wypełnia puste miejsca, w których powinny znajdować się zęby. Jest to rozwiązanie najmniej komfortowe – pacjenci skarżą się na trudności z zaakceptowaniem ruchomego charakteru protezy. Jest to jednak bardzo potrzebny rodzaj nadbudowy, często używany jako przejściowa forma protetyczna między stanem początkowym a np. etapem wszczepiania implantów.

Haben Sie eine Frage? Z przyjemnością na nie odpowiedmy

Facebook