Zobacz więcej

Dentystyczna Rewolucja 3D CEREC

Klinika BJB daje Państwu niepowtarzalną możliwość korzystania z najnowszych osiągnięć, jakich dostarcza współczesna stomatologia estetyczna.

Kliknij na  link  aby zobaczyć film: Dr Barbara Borowska-Jachym opowiada o technologii Cerec

Licówki CEREC 3D ‒ korony zębowe w jeden dzień

Technologia CEREC

Licówki zębowe to doskonały sposób na zyskanie pięknego uśmiechu, a co za tym idzie ‒ pewności siebie. Współczesna stomatologia estetyczna opiera się na najnowszych technologiach, które umożliwiają uzyskanie zadowalających rezultatów w krótkim czasie. Zachęcamy wszystkich naszych Pacjentów do zainwestowania w licówki CEREC, które pozwolą cieszyć się spektakularnym efektem.

Technologia CEREC w Krakowie realizowana w klinice BJB pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie elementów protetycznych z najwyższej jakości ceramiki. Coś, co do niedawna mogło trwać nawet dwa tygodnie, obecnie odbywa się błyskawicznie – w czasie jednej wizyty. Pacjent może otrzymać porcelanowe  uzupełnienie w postaci korony, licówki a nawet całego  mostu.  Dzięki  zaawansowanej technologii cyfrowej  CAD/CAM  (wspomaganie komputerowe projektowania 3D i  wytwarzania) możemy wykonywać prace protetyczne bez klasycznych wycisków, w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Ważnymi elementami, które pomagają w tworzeniu tych  niezwykle misternych uzupełnień są: wysoce precyzyjna kamera Bluecam oraz program komputerowy, który pozwala na  zaprojektowanie  finezyjnych elementów. W końcowym etapie cyfrowa frezarka wykańcza uzupełnienie, oddając w ręce lekarza gotową licówkę, koronę lub most – perfekcyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Stomatologia estetyczna w Krakowie ‒ jak wygląda zabieg z systemem CEREC?

W pierwszym etapie każdy stomatolog powinien dokonać stanu uzębienia Pacjenta, oczyścić powierzchnię zębów z ewentualnej próchnicy i zanieczyszczeń itd. Następnie, po wcześniejszej rozmowie z Pacjentem, dentysta tworzy wirtualny wycisk (skanowanie wypełnianego obszaru i zapisanie obrazu na komputerze) oraz projektuje precyzyjny kształt zęba. Porcelanowe licówki CEREC lekarz mocuje na policzkowym oraz wargowym obszarze zębów.

Licówki w Krakowie ‒ zalety systemu CEREC

Korzyści ze stosowania tego nowoczesnego systemu to:

  • brak klasycznych wycisków (ogranicza to dyskomfort Pacjenta),
  • dokładność i precyzja systemu porcelanowego całkowicie eliminuje wykorzystywanie metalu, który mógłby powodować alergie,
  • wykonanie odbudowy odbywa na jednej wizycie,
  • możliwość modyfikacji koloru ceramiki.
  • kliknij na link aby zobaczyć film: Dr Barbara Borowska-Jachym opowiada o technologii Cerec

W skład systemu Cerec wchodzą:

Przykłady prac wykonanych systemem Cerec w naszej Klinice:

most pełnoceramiczny trzypunktowy:

most pełnoceramiczny czteropunktowy:

most pełnoceramiczny dwupunktowy:

pojedyncze korony pełnoceramiczne

Facebook