Zobacz więcej

Bezpieczeństwo

Każdy Pacjent chce czuć się bezpiecznie w gabinecie, do którego przychodzi. W Klinice BJB pomyślano o tym, ponieważ tworzący ją lekarze są świadomi tego, jak ważna jest higiena i sterylność podczas zabiegów stomatologicznych. Poza tym Pacjent, który ufa wybranemu przez siebie gabinetowi lepiej znosi ewentualny dyskomfort związany z leczeniem. Klinika BJB zdaje sobie sprawę z obowiązku przestrzegania procedur i jest przygotowana do ich wypełniania stosując różne urządzenia i metody mające na celu skuteczną sterylizację.

Pracownia do sterylizacji narzędzi.

  • Jest to miejsce, w którym pozbawia się narzędzi wszystkich ewentualnych bakterii. Klinika BJB używa nowoczesnych autoklawów(sterylizatorów), czyli urządzeń, do których trafiają zafoliowane narzędzie dentystyczne, aby przejść proces dezynfekcji i sterylizacji. Wykorzystywanie takich autoklawów daje absolutną gwarancję skuteczności tych procesów, dzięki czemu Pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo.
  • Działania autoklawów są rejestrowane komputerowo – po każdym użyciu sterylizatora system generuje potwierdzenie skuteczności procesu sterylizacji.
  • Każda wykonywana sterylizacja podlega testom wskaźnikiem chemicznym kontroli procesu sterylizacji .
  • Raz w miesiącu wykonuje się biologiczny test skuteczności sterylizacji, który badany jest przez uprawnioną Pracownię Mikrobiologii .

 

 

Facebook